Nintendo Switch 2 için çıkacak ilk oyun belli oldu. İlk oyunu Rabbit & Bear Studios’un kurucusu bir etkinlikte açıkladı.

Wii isminin verildiği ev konsolu ile çıktığı dönem birçok kişi tarafından çokça beğenilen Nintendo sekizinci nesil konsol savaşlarına iyi bir başlangıç yapamamıştı. PlayStation 4 ve Xbox One’ın karşısına Wii U ile çıkan şirket ne yazık ki dönemin ötesinde fikirlerini döneminin teknolojik çalışmaları ile buluşamamıştı.

2018 yılına kadar yarışın dışında kalan Japın oyun devi, 2018 yılında tekrar bomba gibi bir dönüş yaptı. Nintendo, Switch adını verdiği yeni nesil el konsolunu piyasaya sürdüler.

Yenilikçi tasarımı ve özel oyunlarla dikkat çeken Switch, kısa sürede satış başarısı elde etmiştir. 3 yıl içerisinde Xbox One’ı geçen konsol PlayStation’ın ardından ikinci sıraya yerleşti.

Nintendo Switch 2’in İlk Oyunu Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

Nintendo Switch 2 ya da diğer bir adı ile Switch Pro etkinlikte konsolun tasarımı hakkında bir bilgi verilmedi. Ancak Nintendo Switch 2’de çıkacak ilk oyun şimdiden belli oldu.

Rabbit & Bears Studios tarafından geliştirilen oyun özellikle Asya’da ciddi bir ilgi çekti.

Oyunun ve konsolun ne zaman çıkacağı hala belli değil. Gelen bilgiler yeni nesil oyun konsolunun her an tanıtılabileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın