Oyuncu Koltuğu: Oyuncu Koltuğu Önemi, Nedir?

Oyun sektörü hızlı büyürken oyuncuların ekipmanları da bir sektör haline geliyor. Ekipmanlardan biri olan oyuncu koltuğu, oyuna zevk katarken sağlığınızı da koruyor. Profesyonel oyuncuların oyundaki performansını arttıran oyuncu koltukları, oyuncuların sağlığını korumalarını sağlıyor. Standart ofis koltukları zaman içerisinde eklem ve kemiklerde gerginlik, baskı gibi durumlara sebebiyet verebiliyor. Oyuncu koltuğu bu sorunları ortadan kaldırırken sağlıklı oturuş pozisyonu için destek veriyor.

Oyuncu Koltuğu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncu koltuğu ayak uzatmalı, minderli, RGB aydınlatmalı, masajlı ve soğutmalı gibi birçok özellikle karşımıza çıkabilir. Farklı özelliklerle oyuncu koltuğu fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Yaklaşık 15 saat kesintisiz sağlığı olumsuz etkilemeden çalışma garantisi veren bu koltukların seçiminde sağlığınızı göz önüne alarak dikkat etmelisiniz.

Derinlik: Oyuncu koltuğunda kişisel özellikleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Uzun boylu kişilerin derinliği yüksek, minyon kişilerin derinliği alçak tercih etmesi gerekir.

Malzeme: Standart koltuklarda ve bazı oyuncu koltuğu modellerinde genellikle sünger kullanılır. Sünger zamanla yumuşaklığını kaybederek konforlu olmaktan uzaklaşıyor. Köpük malzeme ise yüksek konforlu bir oturuş sağlıyor.

Destek: Uzun süreli çalışan ya da oyun oynayan kişilerin boyun ve bel ağrısı sorunları olabiliyor. Bu nedenle yüksek arkalığa sahip ve yukarı ayarlanabilen bel desteği ile iyi bir tercih yapmak mümkün.

Amortisör: Kilolu kişilerinde rahatlıkla kullanabileceği, koltuğun yüksekliğinin masa ile aynı olması yorgunluğu önlüyor. Oyuncu koltuğunun amortisörlü olması kendi etrafında tam dönebilme de sağıyor.