Nintendo Switch 2: İlk Oyunu Belli Oldu

Nintendo Switch 2 için çıkacak ilk oyun belli oldu. İlk oyunu Rabbit & Bear Studios’un kurucusu bir etkinlikte açıkladı.

Wii isminin verildiği ev konsolu ile çıktığı dönem birçok kişi tarafından çokça beğenilen Nintendo sekizinci nesil konsol savaşlarına iyi bir başlangıç yapamamıştı. PlayStation 4 ve Xbox One’ın karşısına Wii U ile çıkan şirket ne yazık ki dönemin ötesinde fikirlerini döneminin teknolojik çalışmaları ile buluşamamıştı.

2018 yılına kadar yarışın dışında kalan Japın oyun devi, 2018 yılında tekrar bomba gibi bir dönüş yaptı. Nintendo, Switch adını verdiği yeni nesil el konsolunu piyasaya sürdüler.

Yenilikçi tasarımı ve özel oyunlarla dikkat çeken Switch, kısa sürede satış başarısı elde etmiştir. 3 yıl içerisinde Xbox One’ı geçen konsol PlayStation’ın ardından ikinci sıraya yerleşti.

Nintendo Switch 2’in İlk Oyunu Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

Nintendo Switch 2 ya da diğer bir adı ile Switch Pro etkinlikte konsolun tasarımı hakkında bir bilgi verilmedi. Ancak Nintendo Switch 2’de çıkacak ilk oyun şimdiden belli oldu.

Rabbit & Bears Studios tarafından geliştirilen oyun özellikle Asya’da ciddi bir ilgi çekti.

Oyunun ve konsolun ne zaman çıkacağı hala belli değil. Gelen bilgiler yeni nesil oyun konsolunun her an tanıtılabileceğini gösteriyor.

Kesinlikle Görmeniz Gereken 5 GTA 5 Lokasyonu

Herkesin gönlünde yer etmiş olan Grand Theft Auto V (GTA 5) oyunu gün geçtikçe popülerliğini korumaya devam ediyor. Ciddi bir oyuncu kitlesine sahip oyun, rakipleri arasında hala öne çıkıyor. Nefes kesen manzaralarıyla oyuncularının gönüllerini fetih eden GTA 5 için sizlere 5 muazzam lokasyon önerisi ile geldik.

Tataviam Dağları

En iyi GTA 5 lokasyonları arasında yer alan Tataviam Dağları, Los Santos’un kırsal ve kentsel kısımlarının arasında yüksekte kalıyor. Doğal ve güzel bir lokasyon olan Tataviam dağları nefesinizi kesecek.

Vespucci Plajı

Gün batımını tüm güzelliği ile izleyebileceğiniz ve manzaranın tadını çıkarabileceğiniz Vespucci Plajı devasa dönme dolabı ile herkesi büyülüyor.

Alamo Denizi

GTA 5 oyununda denizler ve okyanuslar çok sıradan görünüyor diyenlerdenseniz Alamo Denizini hiç görmemişsiniz demektir. Sizi kesinlikle çok sakinleştirecek bir yer olan Alamo Denizinde kıyıda tekne ile dolaşabilirsiniz.

Paleto Körfezi

Hipnotize edici manzarası ile oyunda keşfedilecek en iyi yerlerden biri. Bu kasaba Fillmore’un gerçek yaşam alanlarını içeriyor. Ayrıca GTA 5’te ki bu küçük kasaba Amerika’nın en iyi ve gerçekçi tasvirlerinden biri.

Raton Kanyonu

Dingin güzelliği, dağlar, uçurumlar, nehirler ve akarsular ile görsel bir zenginliğe sahip. Oyuncular bu konumda gün batımı ya da güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz.

Oyuncu Ekipmanları: Oyuncu Ekipmanları Nelerdir?

Teknolojideki gelişmelerle oyunlar günden güne çeşitleniyor ve etkileyici şekilde yenileniyor. Üreticiler de donanımlar ve aksesuarlar geliştiriyor. Gamer yani oyuncu ekipmanları olarak çıkan cihazlar günlük kullanıma uygun ve oyun kalitesini arttıracak şekilde şekilleniyor.

Oyuncular için demirbaş olan ve oyuncuların en önemlisi Oyun Bilgisayarından başlayalım.

Oyun Bilgisayarları

Rutin işler olarak kullanılmaktan çıkan bilgisayarlar artık oyunların hızlı bir şekilde oynanması içinde üretiliyor. Gamer ekipmanı dendiğinde akla ilk gelen oyuncu/gamer bilgisayarları. Soğutma, RAM miktarı ve depolama alanı olarak diğer bilgisayarlardan farklı olarak tasarlanıyor. Oyunların tam performansla çalışması ve oyuncuların oyun kalitesini arttırarak maksimum keyif almasını sağlıyor.

Oyuncu Mouse

Bir oyuncu bilgisayarından sonra asıl önemli olan oyuncu/gamer Mouse. Temel fonksiyonları klasik bir Mouse kullanımından farklı. Oyuncular “ele oturan” kavranabilir Mouselar tercih ediyor. Hassasiyeti yüksek bu Mouselarla uzun süre oyun oynamak mümkün.

Oyuncu Koltuğu

Oyuncunun sağlığı için rahat oyun oynamasına için tasarlanan oyuncu koltukları sahip oldukları teknik özelliklerle üst düzey bir konfor sunuyor. Klasik bilgisayar sandalyelerinden farkı şekillenebilen poliüretan sünger. Yumuşaklığını kaybetmeden uzun süreli konfor sağlayan bu koltuklar boyun ve bel destekli şekilde tasarlanıyor. Tabii sadece oyuncular değil uzun süreli bilgisayar başında kalanlarında tercihi oluyor.

Oyuncu Mousepad

Yüzey yapıları ve teknik özellikleriyle farklı olan Mousepad özellikle aksiyon oyunlarında güçlü hamleler yapmaya yardımcı oluyor. Hızlı ve Mouse hassasiyetini kavrayan mousepadler hamleler için önemli.

Oyuncu Kulaklığı

Tiz ve basları ayarlanabilir kılan kulaklıklar baş kısmının şeklini alarak oyuncunun kulaklık olduğu hissini unutturacak kadar maksimum konfor sağlıyor. Sanal çevresel ses, mikrofon gibi oyunculara öneli avantajlar sunuyor.

Oyuncu Monitörü

Tasarım, ekran genişliği, ekran çözünürlüğü, tepki süresi, parlaklık açısından oyuncu monitörleri farklılık gösteriyor. Donanımları arasında oldukça önem taşıyan monitör, düşük tepki süresiyle oyundaki hareketleri en kaliteli şekilde gösteriyor.

Oyuncu Klavyesi

Standart tuşların yanı sıra programlanabilir makro tuşlara ve multimedya tuşlarına ev sahipliği yapıyor. Aydınlatma ve Windows tuş kilidi gibi ek butonları da bulunan oyuncu klavyesi modelleri oyuncuların hamlelerini en iyi şekilde yapmasına yardımcı oluyor.