Oyuncu Koltuğu: Oyuncu Koltuğu Önemi, Nedir?

Oyun sektörü hızlı büyürken oyuncuların ekipmanları da bir sektör haline geliyor. Ekipmanlardan biri olan oyuncu koltuğu, oyuna zevk katarken sağlığınızı da koruyor. Profesyonel oyuncuların oyundaki performansını arttıran oyuncu koltukları, oyuncuların sağlığını korumalarını sağlıyor. Standart ofis koltukları zaman içerisinde eklem ve kemiklerde gerginlik, baskı gibi durumlara sebebiyet verebiliyor. Oyuncu koltuğu bu sorunları ortadan kaldırırken sağlıklı oturuş pozisyonu için destek veriyor.

Oyuncu Koltuğu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncu koltuğu ayak uzatmalı, minderli, RGB aydınlatmalı, masajlı ve soğutmalı gibi birçok özellikle karşımıza çıkabilir. Farklı özelliklerle oyuncu koltuğu fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Yaklaşık 15 saat kesintisiz sağlığı olumsuz etkilemeden çalışma garantisi veren bu koltukların seçiminde sağlığınızı göz önüne alarak dikkat etmelisiniz.

Derinlik: Oyuncu koltuğunda kişisel özellikleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Uzun boylu kişilerin derinliği yüksek, minyon kişilerin derinliği alçak tercih etmesi gerekir.

Malzeme: Standart koltuklarda ve bazı oyuncu koltuğu modellerinde genellikle sünger kullanılır. Sünger zamanla yumuşaklığını kaybederek konforlu olmaktan uzaklaşıyor. Köpük malzeme ise yüksek konforlu bir oturuş sağlıyor.

Destek: Uzun süreli çalışan ya da oyun oynayan kişilerin boyun ve bel ağrısı sorunları olabiliyor. Bu nedenle yüksek arkalığa sahip ve yukarı ayarlanabilen bel desteği ile iyi bir tercih yapmak mümkün.

Amortisör: Kilolu kişilerinde rahatlıkla kullanabileceği, koltuğun yüksekliğinin masa ile aynı olması yorgunluğu önlüyor. Oyuncu koltuğunun amortisörlü olması kendi etrafında tam dönebilme de sağıyor.

Oyuncu Ekipmanları: Oyuncu Ekipmanları Nelerdir?

Teknolojideki gelişmelerle oyunlar günden güne çeşitleniyor ve etkileyici şekilde yenileniyor. Üreticiler de donanımlar ve aksesuarlar geliştiriyor. Gamer yani oyuncu ekipmanları olarak çıkan cihazlar günlük kullanıma uygun ve oyun kalitesini arttıracak şekilde şekilleniyor.

Oyuncular için demirbaş olan ve oyuncuların en önemlisi Oyun Bilgisayarından başlayalım.

Oyun Bilgisayarları

Rutin işler olarak kullanılmaktan çıkan bilgisayarlar artık oyunların hızlı bir şekilde oynanması içinde üretiliyor. Gamer ekipmanı dendiğinde akla ilk gelen oyuncu/gamer bilgisayarları. Soğutma, RAM miktarı ve depolama alanı olarak diğer bilgisayarlardan farklı olarak tasarlanıyor. Oyunların tam performansla çalışması ve oyuncuların oyun kalitesini arttırarak maksimum keyif almasını sağlıyor.

Oyuncu Mouse

Bir oyuncu bilgisayarından sonra asıl önemli olan oyuncu/gamer Mouse. Temel fonksiyonları klasik bir Mouse kullanımından farklı. Oyuncular “ele oturan” kavranabilir Mouselar tercih ediyor. Hassasiyeti yüksek bu Mouselarla uzun süre oyun oynamak mümkün.

Oyuncu Koltuğu

Oyuncunun sağlığı için rahat oyun oynamasına için tasarlanan oyuncu koltukları sahip oldukları teknik özelliklerle üst düzey bir konfor sunuyor. Klasik bilgisayar sandalyelerinden farkı şekillenebilen poliüretan sünger. Yumuşaklığını kaybetmeden uzun süreli konfor sağlayan bu koltuklar boyun ve bel destekli şekilde tasarlanıyor. Tabii sadece oyuncular değil uzun süreli bilgisayar başında kalanlarında tercihi oluyor.

Oyuncu Mousepad

Yüzey yapıları ve teknik özellikleriyle farklı olan Mousepad özellikle aksiyon oyunlarında güçlü hamleler yapmaya yardımcı oluyor. Hızlı ve Mouse hassasiyetini kavrayan mousepadler hamleler için önemli.

Oyuncu Kulaklığı

Tiz ve basları ayarlanabilir kılan kulaklıklar baş kısmının şeklini alarak oyuncunun kulaklık olduğu hissini unutturacak kadar maksimum konfor sağlıyor. Sanal çevresel ses, mikrofon gibi oyunculara öneli avantajlar sunuyor.

Oyuncu Monitörü

Tasarım, ekran genişliği, ekran çözünürlüğü, tepki süresi, parlaklık açısından oyuncu monitörleri farklılık gösteriyor. Donanımları arasında oldukça önem taşıyan monitör, düşük tepki süresiyle oyundaki hareketleri en kaliteli şekilde gösteriyor.

Oyuncu Klavyesi

Standart tuşların yanı sıra programlanabilir makro tuşlara ve multimedya tuşlarına ev sahipliği yapıyor. Aydınlatma ve Windows tuş kilidi gibi ek butonları da bulunan oyuncu klavyesi modelleri oyuncuların hamlelerini en iyi şekilde yapmasına yardımcı oluyor.